Kādas ir prasības auto nomai Latvijā

Latvija – tā gūst arvien lielāku un lielāku popularitāti, kā tūristu centrs visā pasaulē. Daudzi uz turieni brauc vienkārši brīvdienās un iznomā automašīnu, lai apbrīnotu valdzinošo skaistumu, kas ir šajā valstī. Daži uz turieni brauc atvaļinājumā lai pie jūras pazvilnētu maigajā saulītē un pie viena apskatītu apburošos Baltijas skatus.

Kāpēc visus tā pievelk Baltija? Statistika norāda, ka ārzemju tūristus pievelk patīkamās uzturēšanās un lidojuma izmaksas. Jā, patiešām cenas ir diezgan pieņemamas un demokrātiskas.

Tēma, ko šodien apspriedīsim – kādas ir prasības un noteikumi lai iznomātu automašīnu Latvijā. Saprotams, ka katrai valstij ir kaut kādi savi likumi, prasības un ceļu satiksmes noteikumi. Tāpat arī Latvijā, lai iznomātu automašīnu, ir vairākas nianses, par kurām mēs šodien izstāstīsim.

Kas ir nepieciešama lai Latvijā iznomātu automašīnu?

Ja jūs vēlaties iznomāt automašīnu Latvijā, tad Jums jābūt 18. gadus vecam. (precizējiet: dažkārt vecuma ierobežojumi var mainīties atkarībā no automobīļa tipa un kategorijas). Tāpat ir vajadzīga vadītāja apliecība ar stāžu, kas nav mazāks par vienu gadu. Tas ir, kad pēc auto vadītāja apliecības iegūšanas datuma ir pagājis vismaz viens gads.

Dažos gadījumos nomājot automašīnu Latvijā, vadītājam, kas jaunāks par 21. gadiem var tikt piemērota papildus samaksa par vecumu. Braukšanas laikā obligāti jālieto drošības josta. Ļoti svarīga nianse – bērnus līdz septiņu gadu vecumam pārvadāt drīkst tikai bērnu sēdeklītī.

Vēl dažas prasības:

  • Ir ātruma ierobežojums uz šosejām – 100 km/h, ārpus pilsētas 90 km/h, pilsētā 50 km/h.
  • Obligāti jābūt ieslēgtiem tuvās gaismas lukturiem.
  • Kategoriski aizliegts lietot mobilo telefonu vadot automašīnu. Runāt pa telefonu drīkst tikai tad, kad vadītājs ir apstājies.
  • Kā likums, visas degvielas uzpildes stacijas Latvijā strādā 24 stundas diennaktī, tālab nevajadzētu būt problēmām ar degvielas uzpildi. Kāda tipa un markas degvielu lietot jūs uzzināsiet saņemot automašīnu, tas ir atkarīgs no automašīnas tipa.
  • Neaizmirstiet logā atstāt autostāvvietas kvīti. Ja vadītās ir pārkāpis stāvvietas noteikumus, jums var nobloķēt riteni.

Tas arī viss, nekas sarežģīts, automašīnas noma mums, kā arī jums neradīs nekādas problēmas jūsu atvaļinājuma laikā.